Liposukcja czyli odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem, który pozwala uzyskać wymarzony wygląd sylwetki. Niektórzy nie są w stanie pozbyć się niechcianego tłuszczu z takich okolic ciała jak: brzuch, boczki, bryczesy, uda, ramiona, plecy, łydki, kolana, podbródek. Zalegające pokłady tkanki tłuszczowej deformują sylwetkę.  Niezależnie od ilości wykonywanych ćwiczeń fizycznych tkanka tłuszczowa zalega w niechcianych miejscach. Również popularne diety  zmieniające rysy twarzy i budowę ciała nie przyniosą efektu o którym marzysz. Podsumowując liposukcja czyli odsysanie tłuszczu to zabieg, którego głównym celem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki.  Zabieg liposukcji poprawia kształt, kontur jak również  zmniejsza objętość  jednego, lub kilku obszarów ciała.

chirurdzy plastycy: liposukcja to nie zabieg odchudzający

Zabiegi odsysania tłuszczu zaliczamy do grupy zabiegów chirurgii plastycznej. Podczas konsultacji  chirurg plastyk  oceni, czy poddając się zbiegowi liposukcji pacjent osiągnie upragniony rezultat. Czy  jest gotowy na planowanie w najbliższym dogodnym terminie zabiegu. U niektórych  najpierw konieczne jest zastosowanie diety i utrata kilku kilogramów. Odłożenie w tym przypadku terminu zabiegu nawet o kilka miesięcy przyniesie docelowo oczekiwany rezultat. Chirurg plastyk oceni wagę, elastyczność skóry oraz stan zdrowia. Zaznaczy obszary, z których należy usunąć tkankę tłuszczową. Liposukcja jest procedurą operacyjną, dlatego w czasie spotkania należy nie zatajać informacji o stanie zdrowia, przebytych chorobach, chorobach przewlekłych itp.. Decydując się na zabieg przyszli pacjenci otrzymują listę badań koniecznych do wykonania przed.

konsultacja z zakresu liposukcji to również czas dla pacjenta

Konsultacja to również czas dla pacjenta. Pytaj chirurga plastyka o wszytko co jest wg. ciebie konieczne. Tak aby rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości. Decyzja o poddaniu się zabiegowi liposukcji nie może zostać podjęta jeżeli nie wszystko jest dla ciebie jasne. Współpraca chirurga plastyka z tobą jak również twoja z chirurgiem plastykiem ma zminimalizować ewentualne ryzyko związane z zabiegiem. Wykonaj liposukcję tylko u chirurga plastycznego, któremu ufasz i w klinice, która spełnia kryteria.

liposukcja czyli odsysanie tłuszczu dzień zabiegu

 W dniu zabiegu chirurg plastyk  zaznacza obszary, które zostaną odessane i wymodelowane. W zależności od skali zabiegu anestezjolog może podać znieczulenie miejscowe lub ogólne. Również w zależności od rozległości operacji liposukcja może trwać od jednej do pięciu godzin.  Na skórze w obszarach, które zostają poddane zabiegowi chirurg plastyk wykonuje minimalne nacięcia na skórze. Wprowadza przez nie kaniulę, która umożliwia odessanie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki. Kaniulą wykonuje bardzo precyzyjne ruchy tak aby nie pozostały żadne nierówności i ubytki w tkance. Po skończonym zabiegu zszywa się wcześniej wykonane nacięcia. Pacjent zostaje ubrany w odpowiednią odzież uciskową. Specjalistyczna odzież po zabiegu liposukcji jest dostosowana do obszaru, który został poddany odessaniu tłuszczu. Ubranie uciskowe nosi się codziennie przez okres kilku tygodni od zabiegu. Jego rolą jest zapobieganie powstawaniu obrzęków, nierówności, zminimalizowanie komplikacji zakrzepowo-zatorowych przy jednoczasowym przyspieszeniu procesu gojenia się odessanych i wymodelowanych obszarów. Zabieg liposukcji wymaga od chirurga plastyka ogromnej precyzji i doświadczenia.

 jesień najpopularniejszy okres na wykonanie liposukcji

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem inwazyjnym, który ingeruje w duże obszary ciała. Wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji połączonego z koniecznością kilkutygodniowego noszenia odpowiedniej odzieży po poddaniu się tej procedurze. Powoduje to poczucie większego lub mniejszego dyskomfortu. W związku z tym sezon jesienny kiedy nie ma upałów a nadchodzą chłodniejsze miesiące pozwala bardziej komfortowo przejść przez proces.  Jest to również przerwa między letnimi wakacjami a zimowymi. Chirurdzy plastycy obserwują ilościowy wzrost wykonanych procedur liposukcji w miesiącach od końca września do połowy grudnia. Chłodniejsze temperatury umożliwiają lepsze funkcjonowanie, działają bardziej kojąco na ciało po zabiegu. Ubranie uciskowe idealnie się wkomponuje w asortyment jesiennej odzieży. Pozostaje pod nią ukryte. Nowym Roku rozpoczniesz z nową sylwetką.

Share Button