Operacje plastyczne przestały być tematem tabu. Chirurgia plastyczna nie jest czymś nieosiąganym. Nie kojarzą się tylko z celebrytami. Z usług klinik chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej korzystają osoby w różnym wieku i z różnych sfer społecznych. Zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powody, dla których decydują się na wizytę u chirurga plastycznego są przeróżne. 

chirurgia plastyczna

Najczęściej chirurgia plastyczna kojarzona jest z poprawianiem mankamentów związanych z wyglądem  zewnętrznym. I słusznie, bo niezależnie czy pacjent ma wadę wrodzoną czy  korzysta z usług chirurgów w celu poprawy wyglądu zewnętrznego dla poprawienia własnej samooceny czy boryka się konsekwencjami związanymi ze znaczną utratą wagi – zawsze przekłada się to na jego wygląd zewnętrzny. Nie należy jednak zapominać, że to najcześciej są procedury nierefundowane i wykonywane w prywatnych klinikach. Jednak chirurdzy plastyczni w ramach tej specjalizacji wycinają również nowotwory skóry twarzy i kończyn, prowadzą rozległe oparzenia skóry, leczą ziarniste ubytki tkanek, operują wady wrodzone twarzy oraz zniekształcenia pochorobowe i pourazowe, obrażenia głowy, twarzy i kończyn.

ty zdecyduj

Decyzja o poddaniu się którejś z procedur chirurgii estetycznej jest decyzją indywidualną. Powinna być szczegółowo przemyślana, przeanalizowana i omówiona z chirurgiem plastycznym. Nigdy nie ryzykuj swoim zdrowiem i wyglądem kierując się tylko łatwością dostępu do lekarza i ceną.

czy chcesz poddać się operacji plastycznej

To jest prawdopodobnie najważniejsza decyzja. Nie może zostać podjęta po wpływem impulsu.Na spokojnie przeanalizuj czy myślisz o jej podjęciu od dłuższego czasu. Rozważ wszystkie za i przeciw jeszcze z poziomu osoby, która jest przed podjęciem decyzji nawet „tylko” o konsultacji. Zadaj sobie pytanie czy to TY tego chcesz, czy zastanawiasz się nad zabiegiem pod wpływem osób trzecich. Czy zrobisz to dla siebie? Nie traktuj chirurgii plastycznej jako lekarstwa na wszystkie problemy w Twoim życiu. Zadaj sobie wyraźnie pytanie dlaczego właśnie teraz? Bądź w zgodzie ze sobą przed podjęciem decyzji.

sprawdź czy chirurg plastyk posiada specjalizację z chirurgii plastycznej

Zwróć szczególną uwagę podejmując decyzję o zapisaniu się na konsultację, czy lekarz posiada specjalizację z chirurgii plastycznej. Lekarze, którzy jej nie posiadają nie zostali przeszkoleni a więc nie posiadają należytej wiedzy i doświadczenia w ramach oferowanych usług. Chirurgia plastyczna jest samodzielną specjalizacją i jak każda posiada swoją specyfikę i know how, które chirurdzy plastyczni zdobywają latami. Jeżeli nie chcesz, żeby ortopeda wyciął ci wyrostek prawdopodobnie również nie chcesz, żeby laryngolog powiększał ci piersi.  Nigdy nie ryzykuj swoim zdrowiem i wyglądem kierując się tylko łatwością dostępu do lekarza i ceną.

Proces starzenia to naturalny element naszego życia. Zmienia się nasze ciało, skóra, wygląd twarz. Jedni z nas chcą spowolnić upływający czas, odzyskać to coś w wyglądzie co zostało utracone z wiekiem. Inni niezależnie od wieku chcą usunąć pewne mankamenty urody. Chirurdzy plastyczni pomogą w osiągnięciu celu, ale zawsze najważniejszym celem jest bezpieczeństwo pacjentów.

Share Button