Operacje plastyczne przestały być tematem tabu, co skutkuje tym, że coraz więcej osób, w tym przede wszystkim celebrytów, publicznie przyznaje się do poprawy urody. Coraz większa obecność chirurgii plastycznej w mediach sprawiła, że ludzie przestali traktować operacje plastyczne wyłącznie jako „fanaberię bogaczy” a możliwość pomocy w walce z niedoskonałościami naszego ciała. Chirurgia plastyczna stała się osiągalna dla szerszej grupy społeczeństwa. Spore zainteresowanie powoduje, że coraz więcej osób zgłasza się do klinik chirurgii plastycznej w celu poprawienia mankamentów swojej twarzy lub ciała. Jednak zdarzają się sytuacje, że chirurg, u którego planujemy wykonanie wymarzonego zabiegu, odmówi nam przeprowadzenia operacji. Jakie mogą być tego przyczyny?

Przeciwwskazania medyczne

Ogólny stan zdrowia pacjenta to czynnik, który może spowodować odmowę ze strony chirurga plastycznego. Nieunormowana cukrzyca, nieleczone nadciśnienie oraz inne choroby przewlekłe mogą pokrzyżować plany osobom, które pragną poprawić swój wygląd. Dlatego też jeśli pacjent zamierza poddać się tego typu operacji, powinien wcześniej zadbać o swoje zdrowie oraz wykonać wszystkie niezbędne badania. Chirurg plastyk może nie podjąć się wykonania zabiegu również u osób, które cierpią na zaburzenia psychiczne. Może odmówić również wykonania operacji o której wie, że nie przyniesie oczekiwanego efektu a wręcz niestety może okaleczyć wizualnie pacjenta. Kolejna reoperacja, również może nie zostać wykonana jeżeli chirurg plastyk oceni, że nie upłynęła dostateczna ilość czasu od ostatniej operacji, lub nie przyniesie dobrego rezultatu.

zbyt młodzi pacjenci

Dzisiejsze trendy, jakie lansują współczesne media, oraz presja społeczna sprawiają, że coraz młodsze osoby pragną uzyskać perfekcyjny wygląd.  Operacje z zakresu chirurgii plastycznej traktują jako drogę do osiągnięcia sukcesu. O ile nie są to operacje rekonstrukcyjne lub korekcyjne, a wyłącznie zabiegi mające usunąć defekty estetyczne, chirurg plastyk może, choć nie musi, odmówić operacji. Nie zapominajmy o tym, że w okresie dziecięcym oraz nastoletnim ciało wciąż się rozwija, dlatego też z pewnym typem zabiegów lepiej poczekać do czasu aż dane partie naszego ciała w pełni się ukształtują.

Twoim problemem jest ogólne niezadowolenie z tego, jak wygląda Twoje ciało? To również może być powód do tego, aby chirurg odmówił wykonania operacji. Nie zapominajmy o tym, że większość operacji plastycznych jest sporą ingerencją w nasze ciało, dlatego jeśli nie jesteś do końca przekonany, warto ponownie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

 

Share Button